Schladming-planai

 

Planai & Hochwurzen

 

Schladming

 

 

Nadmořská výška: 745 – 2000 m n. m.
 
Sjezdovky: 200 km
 
Vzdálenost od ubytování: 40 km

 
 • Schladming je zimní středisko ve štýrském pohoří Dachstein Tauern náležící k TOP 5 lyžařských oblastí našich jižních sousedů. Středisko nabízí supermoderní a takřka stoprocentní zasněžovací zařízení na 200 km sjezdovek umožňující tak požitek z lyžování až do pozdního jara. 
   
 • Shladming nabízí vstup do rozsáhlé lyžařské oblasti tvořené 9 skiareály: Schladming Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm - Fageralm, Stoderzinken, Galsterberg, Ramsau, Dachsteinský ledovec (umožňující lyžování 365 dní v roce), Planeralm a Riesneralm.         Atraktivní a známá lyžařská „houpačka“ 4 středisek Schladming Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Galsterberg, Reiteralm - Fageralm nabízející 110 km lyžařsky propojených sjezdových tratí 
   
 •  Řada nádherných sjezdových tratí uspokojí i ty nejzkušenější lyžaře, zejména pak 4,6 km dlouhá FIS sjezdovka z Planai končící v centru Schladmingu. Shladming pro rok 2013 opět získal pod patronát organizaci MS v lyžování. 
   
 • Skipas Amadé platící v celé, neuvěřitelně rozsáhlé oblasti, zahrnující též skiareály Salzburger Sportwelt, Gasteinertal, Hochkönig a Grossarltal a nabízející sjezdovky o celkové délce 860 km.
   
 • Dachsteinský ledovec je zárukou celoročního lyžování. Můžete vyzkoušet 18 km dlouhý sjezd hlubokým sněhem a extrémním terénem s místy až 45 stupňovým sklonem svahu - freeridovou legendu Edelgriess a navíc stále oblíbenější letní snowboardové kempy v Burton Super Parku.
   
 • Oblast také nabízí neuvěřitelné možnosti pro zkušené i začínající snowboardisty, funparky na Hauser Kaiblingu a Stoderzinkenu s boardercrossem, v Hochwurzenu s jumpy, quarterpipe a slidy, na ledovci a na Reiteralmu pak se skvělými halfpipe, několik freeridových zón a loni nový snowpark na Planai.
   
 • Příznivci klasického lyžování zde najdou 472 km perfektně upravených klasických a skatingových drah včetně 220 km tratí na náhorní plošině Ramsau, v Mekce rakouského klasického lyžování.
   
 • Vedle lyžování oblast také nabízí večerní lyžování, 7 km dlouhou osvětlenou sáňkařskou dráhu z Hochwurzenu, upravené trasy pro zimní pěší turistiku, paragliding, curling, snowrafting a snowtubing, noční běžkařské túry na Riesneralm, túry s průvodcem a nepřeberná spousta další zábavy doplňující nabídku střediska.

 

http://www.planai.at/winter/cs/Czech.html

(GPS: 47°23'29.58"N, 13°41'26.904"E)